Ortopedia jest szeroką dziedziną medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób całego układu ruchu. Obejmuje zatem dolegliwości dotyczące nie tylko kości (z wyłączeniem kości czaszki), ale także mięśni, więzadeł, ścięgien i stawów. W naszej Przychodni proponujemy Pacjentom bogaty wachlarz usług z zakresu ortopedii.
Blokada dostawowa pod kontrolą USG
Zabieg wykonywany jest najczęściej w przypadku dolegliwości stawu krzyżowo-biodrowego, stawów kolanowych i kręgosłupa. Polega na wstrzyknięciu do chorego stawu środków przeciwbólowych (znieczulających) i/lub przeciwzapalnych. Precyzyjne wprowadzenie igły we właściwe miejsce pozwala na działanie leku bezpośrednio na ognisko chorobowe, celem eliminacji stanu zapalnego i bólu. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu można wykonywać czynności dnia codziennego. Blokada dostawowa zaczyna działać w ciągu kilku dni, a jej skuteczność utrzymuje się przez wiele tygodni.
Kwas hialuronowy iniekcja dostawowa leku
Jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia w przypadku stanów zapalnych, chorób zwyrodnieniowych stawów, a także kontuzji związanych ze sportem. Polega na wstrzykiwaniu leku bezpośrednio do stawu, co pozwala działać substancji aktywnej dokładnie tam, gdzie zlokalizowany jest problem. Metoda stosowana jest w przypadku objęcia zmianami zwyrodnieniowymi stawów kolana, bioder, barku, łokcia i nadgarstka. Zawarty w preparatach do zastrzyków kwas hialuronowy wykazuje miejscowe działanie hemostatyczne, przyspiesza gojenie ran i pomaga zachować ruchomość stawów. Pomimo wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu, przeciwwskazaniem do jego wykonania może być przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz posiadanie chorób dermatologicznych w miejscu planowanej iniekcji. Decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje lekarz.
Osocze bogatopłytkowe PRP
To nowoczesna metoda, która poparta jest licznymi badaniami naukowymi z szeroko udokumentowanym działaniem. Może pomóc w przypadku uszkodzonych mięśni, stawów oraz kości, wspierając odnowę tkanek. Osocze bogatopłytkowe jest substancją bogatą w białkowe czynniki wzrostu, którą otrzymuje się z krwi pacjenta. Pacjent przed pobraniem krwi nie musi być na czczo. Krew pobrana od pacjenta podlega odseparowaniu, co pozwala na otrzymanie właściwego materiału krwiopochodnego. Wstrzyknięcie osocza w odpowiednio dobrane warstwy skóry stymuluje procesy naprawcze, pobudza syntezę kolagenu i skraca okres rekonwalescencji. Terapia pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami.
Fibryna
Podanie fibryny jest jedną z metod nieoperacyjnego leczenia tkanek miękkich i kości. Lekarz pobiera od pacjenta krew, po czym umieszcza probówkę z krwią w specjalnej wirówce, która rozdziela składniki potrzebne do zabiegu. Po ich uzyskaniu, lekarz wstrzykuje fibrynę w odpowiednie miejsca, poddawane leczeniu, co pozwala na intensywną regenerację tkanek, komórek i naczyń.
Jak wygląda wizyta u ortopedy w Przychodni Medita?
W zakresie konsultacji lekarz przeprowadza kompleksowy wywiad lekarski, który ma na celu wstępne rozpoznanie problemu i jego lokalizacji. W gabinecie lekarskim padnie również pytanie o przyjmowane leki, przebyte zabiegi i rehabilitacje oraz choroby występujące w rodzinie. Podczas wizyty wykonywane są takie badania jak USG ortopedyczne, które pomoże wskazać i zdiagnozować przyczynę problemu. Następnie lekarz specjalista zaproponuje dalsze, najkorzystniejsze dla Pacjenta leczenie oraz zabiegi.
Konsultacje, badania USG oraz zabiegi wykonujemy w Poradni przy ul. Remiszewskiej 14.