Innowacyjny zabieg Fibryna I-PRF

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) to krwiopochodny materiał autologiczny, pozyskiwany z krwi własnej pacjenta. Jest to swego rodzaju opatrunek wykorzystywany w postaci membran lub innych materiałów, służących do intensywnej regeneracji tkanek, komórek i naczyń. Działanie i skuteczność zabiegów z użyciem fibryny bogatopłytkowej są szeroko udokumentowane oraz poparte wieloma badaniami naukowymi.

Podanie fibryny jest jedną z metod nieoperacyjnego leczenia tkanek mięśni i kości. W schorzeniach ortopedycznych i chirurgicznych przyspiesza również regenerację ścięgien, więzadeł i tkanki chrzęstnej. Dzięki zastosowaniu I-PRF pacjent szybciej pozbywa się bólu i wraca do sprawności ruchowej. Aktywowane płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które stymulują replikację komórkową, tworzenie naczyń oraz pobudzają metabolizm.

Cena iniekcji fibryny pod kontrolą USG w naszym gabinecie – 700 zł

Dla kogo jest ten zabieg? Jakie są wskazania?

Zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej są szczególnie polecane osobom, które poszukują naturalnych i bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. I-PRF to preparat, którego stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii. Zatem skorzystają z niego również pacjenci, u których często pojawiają się niepożądane reakcje po innych zabiegach.

 

Wskazania:

  • trudno gojące się rany, owrzodzenia,
  • kontuzje ścięgien, więzadeł, stawów,
  • wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów,
  • ubytki mięśni,
  • uszkodzenia łąkotek,
  • uszkodzenia chrząstki stawowej,
  • torbiele i cysty torbieli kostnych,
  • zespół łokcia tenisisty,
  • kolano skoczka,
  • dysplazja włóknista,
  • zapalenie powięzi podeszwowej, uszkodzenie ścięgna Achillesa

 

Jak przebiega zabieg?

Metody z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej wykorzystują własny materiał dawcy, co oznacza łatwą dostępność materiału jak również uproszczoną i szybką procedurę jego otrzymania. Lekarz pobiera od pacjenta krew, po czym umieszcza probówkę z krwią w specjalnej wirówce. Proces wirowania jest powolny, dzięki czemu materiał zyskuje odpowiednie właściwości, a efekty jego wykorzystania utrzymują się przez długi okres. Po otrzymaniu składników potrzebnych do zabiegu, lekarz wstrzykuje fibrynę w odpowiednie miejsca poddawane leczeniu.

Zabieg można opisać w trzech krokach:

  1. Pobranie krwi własnej od pacjenta.
  2. Przygotowanie i koncentracja w specjalnej wirówce laboratoryjnej.
  3. Podanie fibryny w formie zastrzyku, w miejsce poddawane leczeniu, pod kontrolą USG, co zapewnia bezpieczną, precyzyjną i skuteczną iniekcję.

Ilość zabiegów dostosowuje lekarz specjalista. Często jednak wystarczy wykonać 1-3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych.

Czego mogę oczekiwać po zabiegu?

Rezultaty po iniekcji fibryny są bardzo zadowalające. Zabieg przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację ścięgien, mięśni, więzadeł, tkanki chrzęstnej i kostnej. Aktywowane płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które stymulują replikację komórkową, tworzenie naczyń, pobudzają metabolizm i różnicowanie komórkowe. Dzięki zastosowaniu I-PRF szybciej pozbywamy się bólu i wracamy do sprawności ruchowej.

Dodatkowym efekten jest poprawa ukrwienia skóry, a także jej odżywienie i ujędrnienie. Po zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna i gęstsza, następuje wypełnienie ubytków w tkankach. Co istotne, terapia pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami.

Jakie są przeciwwskazania? Czy mogą pojawić się działania niepożądane?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być:

  • choroby krwi (dysfunkcje płytek, niedobór fibrynogenu, niewydolność krążenia, zakażenia krwi),
  • posocznica,
  • aktywne procesy zapalne,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • niewydolność wątroby,
  • choroby nowotworowe,
  • przyjmowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Do tej pory nie opisano żadnych działań niepożądanych związanych z terapią I-PRF, poza skutkami z iniekcji i mechanicznego podrażnienia skóry. Tuż po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk i rumień w miejscu nakłucia, które powinny ustąpić samoistnie w ciągu doby. Jednak nie u każdego one występują.

Podsumowanie

Iniekcja fibryny bogatopłytkowej (l-PRF) wykorzystuje zasoby własne organizmu pacjenta, przez co jest wyjątkowo bezpieczna. Jako produkt autologiczny, w zasadzie nie ma działań ubocznych. Wykluczone jest ryzyko reakcji alergicznych, nietolerancji oraz transmisji wirusowych. To szybka i bezpieczna metoda na zdrową i piękną skórę, idealna również dla alergików!

Zabieg z fibryną wykonasz w Przychodni na ul. Remiszewskiej 14

Zapisz się już teraz: (22) 518 26 55

________________________________

Treści prezentowane na portalu medita.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Celem artykułów jest przekazywanie wiedzy praktycznej,  inspirowanie konsumentów do dalszego zgłębiania wiedzy, a także zachęcanie do prowadzenia świadomego i zdrowego stylu życia. Informacje z naszego serwisu nie zastępują porady lekarskiej i nie należy ich traktować jako wytycznych postępowania medycznego. Jeśli potrzebujesz konsultacji lekarskiej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie, gdzie czekają na Ciebie nasi specjaliści: https://medita.pl/pl/uslugi/konsultacje-lekarskie/.