diagnostyka laboratoryjna Diagnostyka laboratoryjna

Diagnostyka alergii

Diagnostyka alergii i testy nietolerancji pokarmowej

Centrum zdrowia Medita, to placówka, w której świadczymy zakres różnorodnych usług, jedną z nich jest diagnostyka alergii. Badania te mają na celu rozpoznanie substancji, która działa drażniąco, tak aby móc ją wykluczyć z życia pacjenta lub zastosować odpowiednie leczenie, jeśli nie da się jej wyeliminować. Powodem do wykonania tego typu diagnostyki, mogą być zaczerwienione i łzawiące spojówki, wodnista wydzielina z nosa, wypryski skórne, bąble, ale także kichanie napadowe czy duszności i świszczący oddech.

Oznaczenie IgE w surowicy

Czyli badanie mające na celu sprawdzenie stężenia całkowitego oraz stężeń swoistych we krwi - substancji uczulających. W odróżnieniu od testów skórnych, nie ma możliwości uzyskania fałszywych wyników, które często występują u osób cierpiących na nadreaktywność skóry.

W naszym centrum zdrowia, wykonujemy także szereg innych badań, jednym z nich jest test nietolerancji pokarmowej. W obecnych czasach, wiele osób zmaga się z problemami żołądkowymi, które występują po spożyciu konkretnych produktów lub potraw. Objawy te są efektem nadwrażliwości pokarmowej, wyróżniamy nadwrażliwość alergiczną - zależną od przeciwciał IgE oraz niealergiczną (IgG), którą jest np. Nietolerancja celiakii, laktazy, ale także niektórych salicylanów czy konserwantów żywności.

Panele alergologiczne - rodzaje

Pacjenci w naszej placówce mogą wykonać je po to, aby stwierdzić, który czynnik jest przyczyną reakcji alergicznej. Wykonujemy testy IgE:

  1. Pokarmowy: na orzech laskowy, ziemny, migdał, białko jaja kurzego, ziemniaki, seler, marchew, pomidory, jabłka, soję, mąki - pszenną i żytnią, drożdże, ryż, mleko,morele, kiwi, dorsza i kraby.
  2. Wziewny: w jego skład wchodzi - tymotka łąkowa i wonna, kupówka pospolita, żyto, olcha, leszczyna, dąb, brzoza, ambrozja, bylica, babka lancetowata, kot, pies, koń.
  3. Panel atopowy: tymotka łąkowa, brzoza, bylica, żyto, marchew, ziemniaki, jabłko, soja, orzech laskowy, mąka pszenna, dorsz, białko jaja kurzego, ale także kot, pies i koń.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące przeprowadzanej diagnostyki znajdują się na stronie internetowej. Odpowiedzi można uzyskać również dzwoniąc na infolinię lub przychodząc do placówki.

Pobierz cennik